Dreame L40 Ultra AE
449,00 € Original price was: 449,00 €.359,20 €Current price is: 359,20 €.
Dreame L50 Ultra AE
494,00 €
Dreame L40s Pro Ultra
Extensive robot vacuum cleaner with 19,000 Pa suction power, intelligent navigation over thresholds up to 4 cm and fully automatic cleaning station. The Dreame L40s Pro Ultra combines powerful vacuuming and mopping in one device. With 19,000 Pa suction power and an anti-tangle brush, it effortlessly removes dirt from any floor. The intelligent navigation takes it over thresholds up to 4 centimeters. The extended cleaning station dries the mop, empties the dust container and fills the water tank. The mopping function mops right into the corners for a thorough result.
513,00 € Original price was: 513,00 €.410,40 €Current price is: 410,40 €.
-
Pick up at the Zorva store
- Free shipping on orders over €50
- Processing time: 1-3 working days
- Delivery time: 4-9 working days
- 30-day return policy
- Return costs are the responsibility of the buyer
SKU:
DRM-L40SPU
Specification
| Weight | 13.35kg |
|---|---|
| Type | Robot vacuum cleaner |
| Colour | Black |
| Suction power | 19,000 Pa |
| Mopping function | Yes |
| Anti-tangle brush | Yes |
| Navigation class | Intelligent |
| Max. threshold height | 4 cm |
| Cleaning station | Yes (dries, empties, cleans, fills) |
| Mop lift | 10.5mm |
| Robot dimensions | 34 × 45.7 × 10.4 cm |










