Back to products
Apple MacBook Air 13 inch (2025) M4 16GB/512GB Starlight QWERTY
1.170,05 € Original price was: 1.170,05 €.954,95 €Current price is: 954,95 €.
“Apple MacBook Pro 14 inch M5 Pro (18/20) 24GB/2TB Black QWERTY” has been added to your cart. View cart
Apple MacBook Air 13 inch (2025) M4 16GB/256GB Starlight QWERTY
Thin and light MacBook Air with M4 chip and 16GB RAM. Compact 13-inch size, ideal for travel and study. The MacBook Air 13 inches with M4 chip offers excellent performance in an ultra-thin design. With 16GB RAM and 256GB SSD, you can effortlessly handle daily tasks, data files and light photo/video editing. The 13.6-inch Liquid Retina display shows vivid colors. The charger is included.
899,00 €
-
Pick up at the Zorva store
- Free shipping on orders over €50
- Processing time: 1-3 working days
- Delivery time: 4-9 working days
- 30-day return policy
- Return costs are the responsibility of the buyer
SKU:
MBA13-M4-256-SL
Specification
| Processor | Apple M4 (10-core CPU, 8-core GPU) |
|---|---|
| RAM | 16GB |
| Video card | Apple M4 (integrated) |
| Weight | 1.24kg |
| Colour | Starlight |
| Battery life | Until 6 p.m |
| Screen size | 13.6 inches |
| Screen resolution | 2560 x 1664 pixels |
| Storage capacity | 256GB |
| Operating system | macOS |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Charger | Included |










